Serwis Turystyczny Sobótki

notes (0)
    
 

Jezioro Mietkowskie

kategoria
Jeziora i rzeki,
 
Jezioro Mietkowskie
Zobacz galerię zdjęć
 

Zbiornik Wodny Mietków (zwany również Jeziorem Domanickim, Stanicą Mietków, Jeziorem Mietkowskim) jest zbiornikiem retencyjnym na Bystrzycy utworzonym w 1986 w wyniku spiętrzenia rzeki zaporą ziemną o wysokości 16 m.

Jezioro liczące prawie 930 ha spełnia kilka funkcji. Służy jako zbiornik przeciwpowodziowy, jest wykorzystywany w celach energetycznych oraz zaopatruje w wodę okoliczny przemysł.

Mietkowskie jezioro jest bardzo popularnym łowiskiem (pod zarządem PZW) oraz siedliskiem wielu gatunków ptaków. Wędkarze cenią sobie ten zbiornik wodny głównie ze względu na dużą liczbę sandaczy oraz leszczy. Spośród innych ryb złowić można karpia, lina, szczupaka i okonia.

W okolicy znajduje się pole namiotowe z przystanią i wypożyczalnią sprzętu rekreacyjnego. Duża powierzchnia zbiornika stwarza świetne warunki do windsurfingu. Tworząc jedność wraz z pobliskim zbiornikiem w Proszkowicach, okolica jest bardzo dobrym miejscem na odpoczynek. Dookoła mieści się wiele starych zabytków architektury, a jezioro znajduje się na terenie malowniczego Parku Krajobrazowego Dolina Bystrzycy.

» źródło: Jezioro Mietkowskie
komentarze
 
W pobliżu
 
 
 
 
Na weekend
Konferencje, szkolenia
Imprezy integracyjne
Dla aktywnych
Z rodziną
więcej »
 

Pogoda w Sobótce

temp.
0 °C
deszcz 0.0 cm
śnieg 0.0 cm
wiatr 0 km/h
  szczegóły »
 
 

Statystyki


gości obecnie: 5
gości dzisiaj: 164
razem odsłon: 1184923
od dnia: 2012-10-11
czas generowania: 0.12
 
 

Zobacz także


 
© 2007-2019 Sobotka.net.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Sobótka - Masyw Ślęży - noclegi i atrakcje turystyczne - Ślęża
Hotelisko.pl